Sıkca Sorulan Sorular

19+1 Transporter K1 Belgesi Gerekir mi?
Hayır gerekmez, K1, K2 alınabilmesi için ruhsatta Kamyonet veya Kamyon yazması gerekir. 9+1 Transporter ruhsatında minibüs ve yolcu nakli yazdığı için buna -eğer yolcu taşıyorsanız D4 Belgesi almanız gerekecektir. Konu ile ilgili uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. bilgi@aşandanismanlik.com 0212 438 59 90 (Dahili 14)Ayrıca konu ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı (yeni adı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının) sayfalarından gerekli mevzuat bilgilerine sahip olabilirsiniz.
2Karayolu taşıma yönetmeliği kapsamına göre yurt içi (eşya, kargo v.s.) taşıma yapan sürücülerin mesleki yeterlilik belgesinin türü nedir?
Yurtiçi yük (eşya,kargo) taşımacılığı yapan sürücüler SRC 4 Yük taşıma ile ilgili SRC belgesi almak zorundadırlar.
3Src Sorgulama nerden yapılır?
SRC Belgesi Sorgulama, ulaştırma bakanlığı gazi üniversitesi projesi (ubgup) sayfasından ve e-devlet şifresi ile yapılmaktadır. Eğer src belgeniz gelmedi ise sorgulama için bizi arayabilirsiniz. http://ubgup.gazi.edu.tr/Default2.aspx
4SRC Harcı Ne Kadar?
SRC Harçları 2012 60 TL (muafiyet/sınav harcı) içindir.
5SRC Sınav Giriş Belgesi Nerden Alınır?
SRC Sınavına giriş için eğitim aldığınız kurumdan veya Gazi Üniversitesi UBGUP sayfasından edinebilirsiniz. Eğer SRC Başvuru veya sınavı için takıldığınız aksayan konular varsa uzmanlarımızdan ayrıntılı ve ücretsiz danışmanlık alablirsiniz. Bunun için iletişim bölümündeki formu doldurmanız yeterlidir.
6SRC 2 Sınavı, SRC 4 Sınavı konuları ve soruları nelerdir?
Bununla ilgili soru cevaplar ve eğitim slaytlarımız çok yakında bu sitede yayınlanacaktır.
7SRC Sorgulama nasıl ve nerden yapılır?
SRC Sorgulama e-devlet şifrenizle UBGUP Sayfasından veya uzmanlarımız tarafından yapılır.
8SRC Sınav Sonuçları nerden öğrenilebilir?
SRC Sınav Sonuçları eğitim alınan kurumlar aracılığı ile öğrenilebilir.
9SRC Belgesi Kurs Fiyatları ne kadardır?
SRC Belgesi Kurs Fiyatlarımız 300 TL + KDV dir. (Sınava girerken 60 TL Sınav harcı) tarafınızdan yatırılacaktır.
10SRC Belgesi Fiyatları ne kadardır?
SRC Belgesi Muafiyet Ücretimiz 70 TL + Harç Bedeli 60 TL dır. (Vergi + KDV Hariçtir) SRC Eğitim Ücretimiz ise 300 TL dır. (SRC Sınava giriş harcı 60 TL + KDV hariçtir.)
11SRC Başvuru Nerden Yapılır?
SRC Başvurusu firmamızdan yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Fatma Aşan 0532 477 64 38 den bilgi alabilirsiniz.
12K1 Belgesi kimlere zorunludur?
K1 Belgesi yurtiçinde ticari amaçla -- nakliye bedeli keserek taşıma yapan firmalar için (dolayısı ile araçlar) için gereklidir.
13K1 Belgesi nereden alınır?
Belgesini vermeye yetkili kurum Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıdır. K Belgesi başvularının tamamı için bölgenizdeki bölge müdürlüğüne veya firmamıza başvuru yapabilirsiniz.
14K1 Belgesi Tonaj Artırıldı mı?
K1 Belgesinde yeni tonaj artırımı söz konusu değildir. 2006 dan önce tonaj zorunluluğu olmayan belgeler belge bitim tarihine kadar tonajlarını (şahıs firması için 25 ton, şirketler için 75 tona tamamlamaları gerekmektedir.)
15K1 olan firmaya K2 Belgesi ilave edilir mi?
K1 Belgesi olan firmanın ayrıca K2 Belgesi almasına gerek yoktur. K2 Belgesi yurtiçinde kendi yükünü taşıyan firmalara verilir. K1 Belgesi ise hem başkasına hem kendi yükünü taşıyanlara verilir ve K2 Belgesini kapsar. Ayrıca k2 Belgesi Alınmasına gerek yoktur.
16SRC Belgesi Nedir?
Ticari amaçla yük ve yolcu taşıyan sürücülere (kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs, taksi vb) araç kullanıcılarına (sürücülerine) Ulaştırma Bakanlığı Gazi Üniversitesi tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesidir.
17İş Güvenliği Sertifikası ne kadar?
İş Güvenliği Eğitim Sertifikası,iş güvenlikçi serfikası kişi başı 50 TL dir.
18Sa 8000 Standardı nedir?
Standardı edinmek için firmamızdan destek alabilirsiniz. info@asandanismanlik.com dan isteyiniz.
19Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (Güvenlik Bilgi Formları) Nasıl Olmalı?
Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Tehlikeli Madde ve Müstahzarları Tebliğine uygun olarak "Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" tarafından 16 Madde lik bir doküman olarak hazırlanmalı. Malzeme Güvenlik Bilgi Formu örneği isteyebilirsiniz. Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcımız Fatma Aşan ile irtibata geçebilirsiniz. 0532 477 64 38
20Psikoteknik değerlendirme ne kadar sürüyor?
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu (Ehliyet İadesi nedeniyle) ve buradaki Usul ve Esaslara dayandırılarak bitiştirilen Karayolu Taşıma Yönetmeliği 60-e Maddesi gereğince yapılan uygulamalar yasa gereği en az 1 (bir) saat sürmek zorundadır.