Marka Lisans İşlemi

Marka Lisans İşlemi

 

Lisans, tescil edilmiş bir markanın kullanım hakkıdır. Markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin bir kısmı veya tamamı lisans yoluyla üçüncü kişilere verilebilir. Marka lisans sözleşmeleri inhisari lisans sözleşmesi ve inhisari olmayan lisans sözleşmesi olarak ikiye ayrılır. Her iki sözleşmenin düzenlenmesi ve durumun Türk Patent Enstitüsü'ne tescili marka patent ofisimiz tarafından yapılmaktadır.

Tüm bu belirttiğimiz, marka tescil işlemlerinin haricinde adres değişiklikleri, ünvan değişiklikleri, marka birleşmesi ve marka tescil belgesinin düzenlenmesi için gerekli hizmetler tarafımızdan verilmektedir.

Patentler ve Faydalı Model konusunda,


Patent ve Faydalı Model oluşturma ve korunmasının sağlanması ve yurt içi ve dışında tescili için danışmanlık hizmetleri ve tescil işlemleri,
Patent ve Faydalı modellerle ilgili itiraz, devir, lisans işlemleri,
Patent ve faydalı modellerin taklidi ve usulsüz olarak kullanılması halinde hukuki ve cezai yaptırımların uygulanması için uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Endüstriyel Tasarım konusunda,
Yurt içi ve yurt dışında tescili, devri ve lisans işlemleri ve hakkında için danışmanlık hizmetleri, 
itiraz işlemleri
Endüstriyel tasarımların taklidi ve usulsüz olarak kullanılması halinde hukuki ve cezai yaptırımların uygulanması için deneyimli kadrosuyla hizmetinizdedir.

Coğrafi işaretler konusunda,
Coğrafi işaret tescil işlemleri,
İtiraz işlemleri, başvuru konusunda danışmanlık hizmetleri, 
Hukuka aykırı kullanılması halinde hukuki yaptırımların uygulanması için deneyimli hukuk kadrosuyla hizmetinizdedir.

Entegre Devre Topografyaları konusunda,
Başvuru ve tescil işlemleri ile diğer işlemlerde danışmanlık hizmetleri vermekte olup, 
Bu hakların hukuka aykırı kullanılması halinde hukuki yaptırımların uygulanması konusunda uzman kadrosuyla hizmet sunmaktadır.

Telif Hakları konusunda ,
Telif hakları, eser sahiplerinin haklarını başkalarının izinsiz kullanımına karşı kuruyan ve eser sahiplerine özel haklar tanıyan fikri haklardandır. Telif hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ile koruma altındadır.
Telif hakları, yazarlara,  icracı sanatçılara, müzisyen ve aktörlere, prodüktörlere ve yayım kuruluşlarına koruma sağlamaktadır.
Başvuru işlemleri, danışmanlık hizmetleri ve hukuki korumaya yönelik işlemlerin yerine getirilmesi amacıyla hizmetler sunulmaktadır.

Hukuk konusunda,
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, kanunlar tarafından koruma altına alınmıştır. Aşan Danışmanlık Patent, konusunda uzman marka ve patent  vekilleri ve hukukçuları ile müşterilerine geniş bir alanda marka, patent ve tasarımlar ile ilgili hizmet vermekte ve müşterilerinin fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda sorunlarını çözümlemektedir.